-
STRANDRYDDING PÅ ROAN
Vil du bidra til å rydde strender og fylle opp konteineren som står i Husfjellveien? Sekker får du på frivilligsentralen eller på Troningen
Kurs i laging av dyrkingsbed
Med økonomisk støtte fra Sparebank1 Midt-Norge arrangerte Roan frivilligsentral lørdag 1.oktober et kurs i hvordan lage dyrkingsbed med hageavfall. Kurset var praktisk retta, og kursdeltakerne deltok aktivt i arbeidet med å lage et slikt dyrkingsbed. De planla også å møtes hos hverandre på omgang i ettertid og hjelpe hverandre med å bygge et slikt bed i egen hage. Har DU lyst til å være med på dette, meld deg på via skjemaet nederst på sida under bildene, og du vil få en SMS med invitasjon når dagen nærmer seg. Nedenfor noen bilder fra kursdagen.






Meld deg på via skjemaet nedenfor dersom du vil lære hvordan å lage et dyrkingsbed for ulike planter. Dato er ikke bestemt, men du vil få en SMS med invitasjon i god tid før kursdagen.
Del på:
-
Den store piratkrigen - øving pågår🏴☠️
Da er vi godt i gang med øving i ungdomshuset på Roan. Lene skryter av barna og assistentene sine. Dette er artig! Forestillingen kan du se lørdag i Klokkargården!
-
FAMILIEDAG VED STRAUMSVATNET
Årets familiedag ved Straumsvatnet ble en suksess! Mange besøkende i finværet og god stemning😀
-
KAURA-KVELD PÅ BESSAKER
Godt oppmøte på Kaura-kveld på Bessaker 30. januar. Halvor ledet oss gjennom kvelden, og en interessant sofasamtale med inviterte gjester som delte minner og erfaringer. Steinkjer mannssangforening skapte god stemning med flott sang. Leder for Kauras venner fikk også mulighet til å dele en skikkelig glad-nyhet..
-
ÅRSMØTE
Det avholdes årsmøte i Roan frivilligsentral 27.02.25 i frivilligsentralens lokaler på Straum