-
KAURA-KVELD PÅ BESSAKER
Godt oppmøte på Kaura-kveld på Bessaker 30. januar. Halvor ledet oss gjennom kvelden, og en interessant sofasamtale med inviterte gjester som delte minner og erfaringer. Steinkjer mannssangforening skapte god stemning med flott sang. Leder for Kauras venner fikk også mulighet til å dele en skikkelig glad-nyhet..
Familiedag ved Straumsvatnet i godvær
U.L. Fremad og Måken 4H arrrangerte lørdag 29.08. den årlige familiedagen i idylliske omgivelser ved Straumsvatnet. Familiedagen er støttet økonomisk av Roan frivilligsentral SA. Opprinnelig var dagen planlagt i først i juni, men koronaen stoppet dagen da. Omtrent 150 mennesker var innom arrangementet med ulike aktiviteter for både små og store. Det var natursti med god deltakelse, kanopadling under godt tilsyn både i forhold til sikkerhet og koronaregler, og det nye, store lekestativet ble også tatt i bruk for første gang. Dette ble veldig populært, spesielt blant de yngste. Arrangement ble gjennomført helt i samsvar med gjeldende retningslinjer for koronatiltak. Nedenfor noen bilder fra dagen.



Del på:
-
ÅRSMØTE
Det avholdes årsmøte i Roan frivilligsentral 27.02.25 i frivilligsentralens lokaler på Straum
-
INNSAMLING AV STADNAMN I BRANDSFJORDOMRÅDET
Roan frivilligsentral har fått tilskudd fra Språkrådet til innsamling av stadnamn i Brandsfjord skolekrets. Arbeidsgruppa består av Johan Nerdal, Roald Terning, Trygve Rullestad og Tone Bårdli. Vi søker informanter som kjenner til gamle stadnamn og opphavet til disse. Det vil bli invitert til grendamøter for å gi informasjon om prosjektet og knytte kontakt med aktuelle informanter i området.
-
Stort Ukraina-engasjement på Bessaker
Rundt 70 møtte opp da Rød tråd inviterte til lunsj i Vik Bessaker grendahus søndag 2. juni.
-
Ukraina-aksjon avsluttet
Lotteri og trimbingo som ble arrangert av Roan frivilligsentral for å støtte Ukraina-aksjonen, er nå avsluttet. Resultatet ble ca 7500 og det er vi godt fornøyd med. Mer enn 50 stk deltok på trimbingo og mange har kjøpt lodd. Trekningsliste finner du nedenfor. Pengene sendes nå over til Rød tråd på Bessaker, som skal samarbeide med Stjørdal for Ukraina om å skaffe en bil og annet ønsket utstyr. Målet om 50000 for å skaffe en bil til Ukraina, er nådd👏 Takk til alle som bidro!