-
ÅRSMØTE
Det avholdes årsmøte i Roan frivilligsentral 27.02.25 i frivilligsentralens lokaler på Straum
Familiedag med laksefiske i Steinsdalselva
Lørdag 8.august gjennomførte Osen Jeger og Fiskerforening (OJFF) familiedag med laksefiske i Steinsdalselva i samarbeid med Roan frivilligsentral. Dette er en av flere sommeraktiviteter for barn og ungdom som frivilligsentralen i år har gjennomført med støtte fra Sparebank1 Midt-Norge. Det møtte opp 20 barn/ ungdom på dagen. Alle fikk utdelt hver sin fiskestang og noe utstyr. Det ble en flott dag i elva, men lav vannstand gjorde at det ikke ble dratt i land noen laks. Vi grillet pølser og marshmallows og serverte kaffe til de voksne. Gode tilbakemeldinger på dagen fra de 20 deltakerne. Nedenfor noen bilder fra aktiviteten. OJFF vil takke Osen elveeierlag og grunneier Kenneth Sørmeland for godt samarbeid og for at vi fikk disponere elva denne dagen.Vi holdt til i dette området ved Nordmelandsfossen.
Samling ved gapahuken.
Fiskestenger klargjøres.
Fisket er i gang.
Neste generasjons laksefiskere.
En fornøyd gjeng etter endt aktivitet.
Del på:
-
INNSAMLING AV STADNAMN I BRANDSFJORDOMRÅDET
Roan frivilligsentral har fått tilskudd fra Språkrådet til innsamling av stadnamn i Brandsfjord skolekrets. Arbeidsgruppa består av Johan Nerdal, Roald Terning, Trygve Rullestad og Tone Bårdli. Vi søker informanter som kjenner til gamle stadnamn og opphavet til disse. Det vil bli invitert til grendamøter for å gi informasjon om prosjektet og knytte kontakt med aktuelle informanter i området.
-
Stort Ukraina-engasjement på Bessaker
Rundt 70 møtte opp da Rød tråd inviterte til lunsj i Vik Bessaker grendahus søndag 2. juni.
-
Ukraina-aksjon avsluttet
Lotteri og trimbingo som ble arrangert av Roan frivilligsentral for å støtte Ukraina-aksjonen, er nå avsluttet. Resultatet ble ca 7500 og det er vi godt fornøyd med. Mer enn 50 stk deltok på trimbingo og mange har kjøpt lodd. Trekningsliste finner du nedenfor. Pengene sendes nå over til Rød tråd på Bessaker, som skal samarbeide med Stjørdal for Ukraina om å skaffe en bil og annet ønsket utstyr. Målet om 50000 for å skaffe en bil til Ukraina, er nådd👏 Takk til alle som bidro!
-
Takk for innsatsen, Trygve!
Trygve Rullestad ble takket av som leder da Roan frivilligsentral SA holdt sitt årsmøte 28.02.24