-
ÅRSMØTE
Det avholdes årsmøte i Roan frivilligsentral 27.02.25 i frivilligsentralens lokaler på Straum
Prosjektet "Med lokalmat på menyen" - ørretfiske i Sandvatnet
Et tiltak i prosjektet "Med lokalmat på menyen" er å lære om ferskvannsfiske og å tilberede fangsten. Torsdag 24.oktober var elever fra ungdomstrinnet på Brandsfjord skole i området ved Sandvatnet i Osen som er tilrettelagt av Osen fjellstyre. Prosjektet er støttet av Stiftelsen Landslaget for kosthold og helse, og pågår på andre året. På denne aktiviteten har vi samarbeidet med Osen Jeger og Fisk. Nedenfor kan du se noen bilder fra dagen.Garna ble satt på onsdag ettermiddag.
Her kommer fisken.
Vi var ute og dro garna i to båter.
Med garna på land måtte de renskes for fisk.
Bra med fisk på dette garnet.
Del på:
-
INNSAMLING AV STADNAMN I BRANDSFJORDOMRÅDET
Roan frivilligsentral har fått tilskudd fra Språkrådet til innsamling av stadnamn i Brandsfjord skolekrets. Arbeidsgruppa består av Johan Nerdal, Roald Terning, Trygve Rullestad og Tone Bårdli. Vi søker informanter som kjenner til gamle stadnamn og opphavet til disse. Det vil bli invitert til grendamøter for å gi informasjon om prosjektet og knytte kontakt med aktuelle informanter i området.
-
Stort Ukraina-engasjement på Bessaker
Rundt 70 møtte opp da Rød tråd inviterte til lunsj i Vik Bessaker grendahus søndag 2. juni.
-
Ukraina-aksjon avsluttet
Lotteri og trimbingo som ble arrangert av Roan frivilligsentral for å støtte Ukraina-aksjonen, er nå avsluttet. Resultatet ble ca 7500 og det er vi godt fornøyd med. Mer enn 50 stk deltok på trimbingo og mange har kjøpt lodd. Trekningsliste finner du nedenfor. Pengene sendes nå over til Rød tråd på Bessaker, som skal samarbeide med Stjørdal for Ukraina om å skaffe en bil og annet ønsket utstyr. Målet om 50000 for å skaffe en bil til Ukraina, er nådd👏 Takk til alle som bidro!
-
Takk for innsatsen, Trygve!
Trygve Rullestad ble takket av som leder da Roan frivilligsentral SA holdt sitt årsmøte 28.02.24