-
STRANDRYDDING PÅ ROAN
Vil du bidra til å rydde strender og fylle opp konteineren som står i Husfjellveien? Sekker får du på frivilligsentralen eller på Troningen
Hurtigruta kjem på besøk torsdag 18. og laurdag 20.juli
Hurtigrutene Trollfjord og Vesterålen kjem innom Bessaker torsdag og laurdag i neste veke i samband med spelet om Bjørnørfolket og Fiskefestivalen på Bessaker. Ho passerer Bessaker 18.50. Torsdag stoppar ho før spelet startar klokka 19.00, og laurdag kjem ho innom etter at spelet er ferdig. Nedanfor nokre glimt frå kveldens øving.Meir info om spelet finn du på denne adressa: www.bjørnørfolket.no. Nettsida til Fiskefestivalen på Bessaker finn du her: www.feskfestival.no




Del på:
-
Den store piratkrigen - øving pågår🏴☠️
Da er vi godt i gang med øving i ungdomshuset på Roan. Lene skryter av barna og assistentene sine. Dette er artig! Forestillingen kan du se lørdag i Klokkargården!
-
FAMILIEDAG VED STRAUMSVATNET
Årets familiedag ved Straumsvatnet ble en suksess! Mange besøkende i finværet og god stemning😀
-
KAURA-KVELD PÅ BESSAKER
Godt oppmøte på Kaura-kveld på Bessaker 30. januar. Halvor ledet oss gjennom kvelden, og en interessant sofasamtale med inviterte gjester som delte minner og erfaringer. Steinkjer mannssangforening skapte god stemning med flott sang. Leder for Kauras venner fikk også mulighet til å dele en skikkelig glad-nyhet..
-
ÅRSMØTE
Det avholdes årsmøte i Roan frivilligsentral 27.02.25 i frivilligsentralens lokaler på Straum